Biologia

Dobra praktyka

Galasy – teoria w praktyce

Drukuj

Autor
Sebastian Pilichowski
Krótki opis
Dobra praktyka składa się ze scenariusza zajęć terenowych, materiału dydaktycznego służącego poszerzeniu wiadomości o galasach oraz z karty pracy i kartoteki dla nauczyciela z przykładami odpowiedzi do zadań w karcie pracy.
Cele praktyki

Przeniesienie nauki biologii z sali w teren, zastosowanie innych niż podręcznikowe, przykładów konwergencji i dywergencji oraz pasożytnictwa, pogłębienie umiejętności badawczych uczniów.

Potencjalne problemy

Może wystąpić problem ze znalezieniem odpowiedniego miejsca (terenu), gdzie występują galasy lub też z dostosowaniem tematyki zajęć do założonego harmonogramu realizacji programu nauczania.

Komentarz

Proponowana dobra praktyka świetnie nadaje się na zajęcia pozalekcyjne, w ramach przykładowo, koła biologicznego.

Załączniki
Linki

Utwór jest chroniony prawem autorskim. Zasady i warunki korzystania z niego określa Regulamin Serwisu Bazy Dobrych Praktyk.


"Masz uwagi do treści? Uważasz, że zawiera błąd? Napisz na bnd@ibe.edu.pl

* Chcesz otrzymywać informacje o nowych zadaniach?

Zaprenumeruj newsletter na pierwszej stronie "Entuzjaści Edukacji"

* Słowa kluczowe

aberracje chromosomowe   adaptacja zwierząt   AIDS   albinizm   Alfred R. Wallace   alkohol   allel   allel dominujący   allel recesywny   aminokwasy   analiza   analiza tekstu   analiza wykresów   analiza wyników   anatomia liścia   anemia sierpowata   anoreksja   antagonizm działania   antybiotyki   argumentacja   
.